Prezentacja Karkonosze - tak blisko, tak bezpiecznie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Karkonosze - tak blisko, tak bezpiecznie

Kampania promocyjna mająca na celu wsparcie społeczności lokalnych,

ochronę regionu przed ekonomicznymi i społecznymi skutkami epidemii.

 

 

Bilboard B18 180520 n2a

 

 

Większość miejscowości w regionie karkonoskim żyje z turystyki, w niektórych praktycznie całość dochodów firm, pracowników i budżetu miast uzależniona jest od turystyki (Karpacz, Szklarska Poręba - praktycznie nie ma żadnej działalności poza sektorem turystycznym i powiązanymi - gastronomia, handel). Firmy z branży turystycznej, które do tej pory przeznaczały sporą część budżetu na promocję i marketing, stojąc przed wyborem – promocja lub wypłaty i opłacenie rachunków, muszą rezygnować z tej pierwszej opcji. Na skutek zamknięci a obiektów noclegowych budżety miast turystycznych tracą płynność i nie mogą wydatkować odpowiednich środków na wsparcie promocji regionu, tak, aby zachęcić turystów do przyjazdu w region.

Cały nasz region jest mocno uzależniony od ruchu turystycznego. Oprócz firm bezpośrednio świadczących usługi turystyczne olbrzymia część firm spoza branży dużą część swoich przychodów osiąga, sprzedając towary i usługi dla firm turystycznych. Są to hurtownie (spożywcze, chemiczne, przemysłowe), są to sklepy i galerie handlowe, są to firmy budowlane (remontujące i budujące na rzecz turystyki). Utrata przychodów z turystyki, zmniejszenie ruchu turystycznego wpłynie także na zmniejszenie dochodów gmin turystycznych. Spadną wpływy z opłaty miejscowej, uzdrowiskowej. Spadnie udział w podatkach dochodowych. Spadną wpływy z podatku od nieruchomości. Utrata dochodów przez gminy może je zmusić do redukcji kosztów poprzez zmniejszenie inwestycji, ograniczenie wydatków na oświatę oraz inne usługi miejskie.

Jedynym rozwiązaniem, aby podtrzymać promocję regionu – zachęcić turystów do przyjazdu do nas, jest wspólne działanie, oparte na zasadzie solidaryzmu. Wszyscy powinniśmy dołożyć cegiełkę, abyśmy mogli przetrwać.

Bilboard B18 180520 n1am

 

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie dostała niepowtarzalną szansę zrobienia bezpłatnej, outdoorowej kampanii promocyjnej od jednego z liderów tego rynku w Polsce. Mamy możliwość ekspozycji w czerwcu, naszych treści na billboardach, citylightach oraz innych nośnikach na terenie praktycznie całej Polski. Ich nośniki znajdują się w ponad 500 miejscowościach.

Uważamy, że w dobie kryzysu jest to ten moment, w którym warto zadziałać wspólnie, aby przyciągnąć jak największą ilość turystów, którzy pozwolą nam przeżyć.

Nasz partner udostępnia swoje nośniki bezpłatnie tylko i wyłącznie na kampanię społeczną dla celów niekomercyjnych, a jako taką rozumieją też kampanię promocyjną regionu, po to, aby wesprzeć branżę turystyczną, która na dzień dzisiejszy najbardziej odczuwa skutki pandemii.

Jednym z głównych naszych przesłań, musi być pokazanie naszym potencjalnym klientom, iż pomimo tego, że kojarzymy się z masowym ruchem turystycznym, jesteśmy tym miejscem, w którym będą mogli wypoczywać w komforcie przestrzennym, a jednocześnie dającym im pełne możliwości aktywnego wypoczynku lub kontemplacji przyrody. Wynika to z tego, o czym wszyscy wiemy - przestrzeni, lasów oraz bogactwa atrakcji naszego regionu.

Kampania promocyjna zachęcająca do wypoczynku w Karkonoszach i Górach Izerskich.
Karkonosze są tak, blisko, że można tu bez problemu przyjechać na krótszy i trochę dłuższy wypoczynek.
Karkonosze są tak rozległe i tak bogate w atrakcje, że można tu wypoczywać, zachowując odpowiedni dystans.

 • sto miejsc wartych zobaczenia
 • setki kilometrów tras rowerowych
 • setki kilometrów tras pieszych
 • tysiące miejsc noclegowych
 • ponad 700 km2 do odwiedzenia

do kogo chcemy

Kampania będzie prowadzona offline i online. Offline, to 100 bilbordów w kilku wybranych dużych aglomeracjach przez 1 miesiąc od 01.06.2020 r., a online, to: uruchomienie strony internetowej, na której znajdą się wizytówki wszystkich partnerów akcji (zdjęcie, opis i link do strony) - wizytówki widoczne do końca października 2020 roku; prowadzenie profilu na FB oraz Instagramie; kampania AdWords strony internetowej - działania internetowe do 31 października br.

Taki kompleks narzędzi pozwoli nam na zastosowanie następującej strategii:

 • • Wywołać zainteresowanie przyjazdem w Karkonosze poprzez reklamę outdoorową, oraz kampanię adwordsową w Internecie.
 • • Poinformować o wszystkich atrakcjach na stronie internetowej.
 • • Poinformować o atrakcyjnych ofertach, kampaniach tematycznych, ofertach sieciowych na FB.
 • • Pokazać piękno, atrakcje i oferty na zdjęciach i krótkich filmach w Instagramie.
 • • Przedstawić na stronie internetowej partnerów akcji i ich oferty.

Partnerzy:

 • Hotele i inne miejsca noclegowe.
 • Restauracje, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne.
 • Atrakcje turystyczne.
 • Instytucje kultury, samorządy kotliny jeleniogórskiej.
 • Galerie handlowe i hurtownie zaopatrujące turystykę.
 • Inni beneficjenci ruchu turystycznego (np. KPN, …).

Jako LOT podejmujemy się tej akcji, bo otrzymaliśmy taką propozycję. Robimy to niekomercyjne, tak jak od wielu lat organizujemy Szrenicką Kartę Wakacyjną, Akcję Zimowy Narodowy, koordynację targów i wiele innych akcji. Robimy to wspólnie z władzami kilku miast naszego regionu, oraz powiatem. Oczywiście, ta akcja będzie bardzo pracochłonna, trzeba ją przygotować błyskawicznie, więc każdy dobry pomysł, każda otwarta głowa i ręce chętne do pracy pozwolą na sprawną realizację.

Czy wykorzystamy tę szansę, zależy tylko i wyłącznie od nas – ilu nas będzie do wspólnego działania.

Najgorsze jest czekanie - na zmiłowanie, na cud.

Prezentacja, wyniki badań, oraz druk zgłoszenia - w zakładce Do pobrania